اخباراخبار انجمن

سهم ناچیز ورزش در تولید ناخالص ملی

­رئیس انجمن صنعت ورزش: سهم ورزش در تولید ناخالص ملی بسیار پایین است و تهیه بانک اطلاعاتی کمک زیادی به بهبود شرایط می‌کند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما ، حسن محمدلو در نشست خبری که صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار داشت: این انجمن دو سال قبل پایه‌گذاری شد و بیشتر، تولیدکنندگان عضو آن هستند. ما موفق شدیم یک اداره کل نیز پیرامون این انجمن در وزارت صمت ایجاد کنیم که اتفاق مهمی بود. هدف ما پیشرفت و توسعه صنعت ورزش در کشور و منطقه است و تولیدکنندگان عزم خود را جزم کرده‌اند که در منطقه حرف اول را بزنند.


وی افزود: قرار است ظرفیت سنجی کنیم تا یک بانک اطلاعاتی کامل به وجود بیاوریم و این موضوع در بحث تولید ناخالص ملی اهمیت زیادی دارد. سهم ورزش در تولید ناخالص ملی بسیار پایین است و تهیه بانک اطلاعاتی کمک زیادی به بهبود شرایط می‌کند. در واقع سهم‌مان از GDP بالا نیست و حدود ۰.۶ درصد بوده است که باید صادرات‌مان را توسعه بدهیم. ما کانون دانش، صنعت و بازار را راه‌اندازی کردیم و در آنجا بحث دانش‌بنیان ها و استارتاپ ها رصد و بررسی می‌شود. صنعت ورزش در دو سال گذشته در میان صنایع خلاق وجود نداشته است، بر همین اساس در جلسات مختلف آن را مطرح کردیم که در نهایت منجر به تأسیس کانون مربوطه شد.
محمدلو ادامه داد: درصدد تاسیس شهرک‌های صنعت ورزش و پرداخت تسهیلات به تولیدکننده‌ها هستیم و ساختاری را هم در وزارت صمت ایجاد کرده‌ایم. هدف‌مان پیشرفت و توسعه صنعت ورزش در منطقه بوده و عزم تولیدکنندگان برای این مسئله جزم شده است. ما تولیدکننده‌ای هم داشته‌ایم که آمريكا استانداردهایش را تایید کرده و حتي به عربستان فروش داشته است.
رئیس انجمن صنعت ورزش عنوان کرد: مرجعی برای حمایت مادی و معنوی از این حوزه نبوده که با حضورمان، به پشتیبانی از حوزه دانش‌بنیان شدن صنعت ورزش خواهیم پرداخت. ما همچنین تامین اقلام موردنیاز ورزشی نهادها و وزارت‌خانه‌ها را هم در دستورکار قرار داده‌ایم و درخواست کرده‌ایم معاونت علمی مبحث حمایت‌های مالی را تحت‌نظر و انجام قرار بدهد.
وی گفت: موضوع سرمایه‌گذاری شرکت نمایشگاهی کیش و قطر انجام شده و دبیرخانه‌اش هم با کمک اتاق بازرگانی شکل گرفته است. ما در نشست با معاونت سازمان منطقه آزاد کیش فراخوان نمایشگاه را زده‌ایم و امیدوارم میزبان شایسته و خوبی برای کشورمان باشیم. همچنین در حال فعالیت برای رفع مسائل به‌وجود آمده ناشی از تبلیغات سو معاندین برای جلوگیری از میزبانی از تماشاگران جام‌جهانی در قطر هستیم.
محمدلو خاطرنشان کرد: در بحث نظارت بر تولیدکنندگان باید بگویم که درخواستی برای استانداردسازی ارائه نشده است و برخی برندها نیز با کمک استانداردهای بین‌المللی دست به تولید محصولات خود می‌زنند.
وی درباره معضل سیستم رادیویی برای داوران در لیگ برتر فوتبال گفت: در خصوص سیستم رادیویی چند شرکت خلاق وجود دارد که مهندسی معکوس کرده‌اند. البته باید متقاضی وجود داشته باشد و اگر ارتباطی شکل بگیرد ، یک نشست برگزار می‌کنیم تا این سیستم مورد بررسی از سوی متقاضیان قرار بگیرد.
همچنین علی دستباز رئیس مرکز مشارکت‌های اقتصادی وزارت ورزش و جوانان در صحبت‌های کوتاهی عنوان کرد: ورزش یک سرمایه است و با توجه به اهمیت صنعت و ورزش، باید ارتباط خوبی میان این دو بخش فراهم باشد تا مشکلات از بین برود.
در ادامه نشست بهادری درباره برگزاری نخستين کنگره بدنسازی و تناسب اندام در نیمه دوم تیر ماه گفت: این رویداد برای نخستين بار در ۲۱ و ۲۲ تیر ماه در تهران برگزار خواهد شد. در برگزاری این کنگره بخش‌های مختلف از جمله فدراسیون بدنسازی ، سازمان غذا و دارو و … همکاری کردند. هشت سمینار آموزشی، کارگاه های تخصصی و آموزشی، برگزاری نمایشگاه در حاشیه کنگره و قسمت‌های دیگر ، مواردی هستند که در این کنگره به انجام خواهد رسید. تاکنون ۳۸۰۰ نفر برای حضور در این کنگره و همچنین نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند و چهره‌های شاخص در رشته‌های مختلف در این کنگره شرکت خواهند کرد.

لینک خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا